V Plzni vznikaly česko-německé komiksy!

Dva dny plné kreativity, kreslení, zábavy a kultury – to byl česko-německý workshop komiksu „Řekni to bublinou!“, který 29. – 30. 4. 2016 pořádal projekt Zažij Plzeň! v prostorách Tandemu Plzeň. Celkem 8 mladých lidí z Česka a Německa se pod vedením Barbary Šalamounové, ilustrátorky a vedoucí Ateliéru komiksu a ilustrace pro děti na FUD Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, učilo nejen tvořit komiks, ale také se dozvědělo mnoho zajímavého o Plzni, její historii a osobnostech.

Účastníci prostřednictvím poutavě vysvětlované teorie postupně pronikali do světa komiksu a v návaznosti na to hned zkoušeli získané znalosti na praktických příkladech. Vedle toho měli možnost poznat v rámci interaktivní prohlídky Zažij Plzeň! město, aby nakonec mohli sami vytvořit vlastní komiks právě s plzeňskou tématikou.

Během celé akce panovala výborná přátelská atmosféra, kdy mladí Češi a Němci společně pracovali, tvořili a komunikovali. „Naučil jsem se mnoho nového o komiksu a poznal milé lidi“, uvedl při odjezdu Mathias z Lipska, který vůbec poprvé navštívil Českou republiku. Právě propojení česko-německého prostředí a uměleckého tématu byl důvod, který všichni účastníci uvedli, jako motiv svojí účasti a strávení společného času.  

Vzniklé komiksy, věnující se tématice města Plzně, budou využity při komunikaci interaktivních prohlídek Zažij Plzeň! česko-německé mládeži a široké veřejnosti. Projekt Zažij Plzeň! tímto děkuje všem účastníkům za jejich skvělé a inspirativní nápady!

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy