Mikael z Finska

Jmenuju se Mikael a od září 2013 studuji v Plzni v rámci programu Erasmus. Vždy mě zajímala střední Evropa, a proto jsem si vybral Plzeň pro její polohu. Mezi životem ve Finsku a v Čechách nevidím velké rozdíly. Před tím než jsem přijel, nevěděl jsem o městě skoro nic. Ale teď po čtyřech měsících se mi tady moc líbí. Ve srovnání s jinými českými městy Plzeň není turistickým městem. Ceny jsou zde nižší a mám pocit, že lidé vykonávají každodenní činnosti a že tak mohu vidět každodenní život v Česku.

Líbí se mi velikost města. Bez větších obtíží se dá dojít z jednoho konce města na druhý, i když to vlastně není nutné, protože tramvaje jezdí po celý den.

Hodně z mých oblíbených míst se nachází přímo v centru, ale jsou i v okrajových částech. Střed města je pro mě zvlášť zajímavý, protože rád fotografuji. Rád se procházím a při tom fotím okolí a lidi v něm. Na severu města je pěkná čtvrť se jménem Bolevec. Krajina je tam členitější, se spoustou lesů a několika krásnými rybníky. Kopce jsou pro mě hodně zajímavé, protože ve Finsku skoro žádné nemáme. V jižní části města je pak ještě krásný Borský park.

Řekl bych, že v Plzni není nedostatek příležitostí k zajímavým činnostem. Co můžu doporučit? Návštěvu některého z mnoha plzeňských barů a restaurací, které se nachází ve sklepeních – typické pro Plzeň. Často mi někdo říká, že Plzeň znamená mnohem víc než jen pivo, a já si to myslím také. Ale přesto musím říct, že pivo je velmi dobré a Plzeň si pověst města s dobrým pivem zasloužila oprávněně. A ještě něco, co můžu doporučit – vyšlapat všechny schody na kostelní věž. Odtud má člověk výhled na město. Kromě toho se ve městě koná celá řada kulturních akcí, koncertů a festivalů. Navštívit můžete i různá muzea. Když se člověk dobře rozhlédne, najde se pro každého něco.

Moje nejkrásnější zážitky jsou spojené s programem Erasmus. Člověk pozná zajímavé lidi ze všech koutů světa. Nakonec jsou to však lidé okolo, kteří dělají život zajímavějším, přestože to možná zní jako klišé. Když to všechno shrnu, je Plzeň skvělé město k životu a studiu. Svůj čas zde jsem si hodně užil a těším se na to, co mě v Plzni ještě všechno čeká.

Zde si můžete prohlédnout moje fotky.

 


 

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy