Na divadelním festivalu

[Blog 11] O čem jsem vám tady předtím ještě moc nevyprávěla, je naše divadelní skupina. My obě dobrovolnice máme to štěstí, že tady můžeme působit v jedné divadelní skupině bláznů. Je to vážně legrace. A vylepšuje to naše znalosti češtiny. Ovšem na jazykové úrovni, která mou učitelku češtiny neúplně těší. My si přesto myslíme, že je to super!

Zkoušíme každé pondělí. Někdy taky v soboty, což není vždycky dobrý nápad. Nebo někdy taky ve středu. Začíná se s takzvanou „karlovou jógou“, která má trošku zahřát naše zrezavělá těla. Potom jíme strašně moc arašídů a rajčat, přičemž jsme zjistili, že je to ve skutečnosti někdy mnohem těžší. V každém případě jsou potom aktivovány naše svaly v obličeji. Jednou jsme potom měli ještě špagety. To nás ale nakonec trochu bolela břicha. A pak začínáme zkoušet.

V březnu jsme hráli na dvou divadelních festivalech. Na „NaNeČisto“ v Liberci a „Přemostění“ v Mostě. A nás nemůže nic zastavit. I když hodinu a půl před představením musíme přeobsadit oba hlavní představitele nebo spadneme ze schodů – přesto hrajeme. Lidé se nás sice ptají, jestli je naším konceptem zastrašit diváky, ale přesto dostaneme na konci vyznamenání za nejlepší herecký výkon! Jestlipak v tom byli také body ze soucitu pro česky mluvící cizinky...? :)

Nicméně  – my jsme plní nadšení!

Kdo by nás chtěl někdy vidět: Ve středu 22.dubna 2015 ve 20:30 hrajeme v Proluce v Křižíkových sadech Novinové divadlo. Open-Air!

 

PS: Pokud se teď domníváte, že při našich zkouškách jenom jíme, není to pravda. Jednoduše se někdy přijďtě podívat, zapojit a sami zjistit, co se ukrývá za rajčaty a špagetami. :)

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy