O nutriích a okurkové limonádě - pochoutkách, které jsem neznala

[Blog 05]

Posledních několik víkendů jsem byla opravdu hodně na cestách a tak jsem si teď řekla: bylo by opravdu načase poznat lépe Plzeň. V tomto směru nás velmi mile podpořil jeden člen našeho místního divadelního spolku. Teď už například víme, odkud je krásný výhled na Plzeň, a že ohňostroj na náměstí Republiky si člověk lépe užije během oslav dne vzniku Československa, než na Silvestra (což by mělo být velmi nebezpečné, protože jsme před tím byli varováni tento týden už od tří lidí). O to krásnější pak byl ohňostroj v úterý. 

Obzvláště fascinována jsem ještě byla dvěma nápoji: vietnamskou kávou a okurkovou limonádou. Tato káva je tak výborná, protože je jednoduše neuveřitelně vzrušující ji v průběhu pozorovat, a poté si na závěr vychutnat sladké mléko. A okurková limonáda nabízí, kromě svojí osvěžující chutě, také velkou dávku zábavy prostřednictvím brčka a plátků okurky.

Kromě toho jsem se dozvěděla, že lidé v Česku čas od času grilují nutrii. Ze začátku jsem byla z představy takového zvířátka na grilu velmi zaražená, ale později jsem se s tím smířila a trochu si o tom i něco přečetla. Kdo by chtěl vědět více o rozdílu mezi nutrií a ondatrou, stejně jako o jejich původu a využití, tak si se mnou o tom může popovídat na dalším česko-německém štamtiši. 


Tak příště!

 

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy