Stadtrallye 2.0

Už máš plány na 20. květen 2017? Nemáš? Tak se s námi vydej na Stadtrallye 2.0 v Plzni a poznej Evropské hlavní město kultury 2015 a další mladé lidi z Česka a Německa. A jak vlastně žije Plzeň? Přijeď o víkendu za námi a zjisti to sám!

Co tě čeká: Hrou Stadtrallye 2.0 tě bude provázet aplikace Actionbound, pomocí již budeš napínavou prohlídku města dokumentovat. Trasu s různými úkoly a zapeklitými hádankami připravili dobrovolníci z Tandemu. Naše moto přeci zní: “od mladých, pro mladé!“

Princip aplikace Actionbound je podobný jako u klasického Schnitzeljagd nebo geocachingu.

S tím rozdílem, že hráč sám může přispívat fotkami, videami nebo např. pracovat s GPS. Aplikaci si jednoduše bezplatně stáhnete do telefonu a jste připraveni na hru. Ta je dostupná jak pro systémy Android tak i iOS. Internet v telefonu ale nepotřebujete. Také není nutné, aby každý z účastníků měl svůj vlastní smartphone, protože budeme pracovat v týmech. Na konci dne si porovnáme výsledky a vyhlásíme vítězný tým.

Pocházíš z Plzně a tohle město už znáš jako svoje boty? Nebo ho naopak neznáš vůbec? Nevadí! Je to jedno! Úkoly se totiž nebudou točit kolem faktů, ale během hry budete čelit napínavým výzvám. Abyste se ve městě přeci jen trochu orientovali, bude akce zahájena interaktivní prohlídkou od projektu ZažijPlzeň!


Účast na akci a strava je zdarma. Cestovné bude ze 70% proplaceno. Pokud to máš do Plzně daleko, můžeme ti  také zajistit bezplatné ubytovaní.

Zúčastnit se můžou všichni mladí lidé z Německa a Česka, kterým je mezi 16 a 26 lety.

Přihlaste se do neděle dne 15. května 2017! Zde najdeš přihlášku.

Pokud máš nějaké otázky, neváhej se na nás obrátit.

Těšíme se na tebe! Tvůj ahoj.info tým a ZažijPlzeň!

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy