U kadeřníka

[Blog 13] Když jsme sem Annika a já před půl rokem přišly, obě jsme měly dlouhé blonďaté vlasy. Jedna světlejší, druhá tmavší. Bez toho, aniž bychom o tom mluvily, nám bylo brzy jasné, že se to změní. Anničiny konečky byly nejprve zelené, potom modré a splývaly úplně úžasně s jejím tmavozeleným kabátem. Já jsem ještě nebyla tak úplně připravená na takové experimenty a chtěla jsem jednoduše jenom ke kadeřníkovi. A nebyla jsem si vědoma, jak náročná záležitost nás díky tomu čeká.

První malá výzva spočívala v tom, vůbec příjit na řadu. Se zákazníky, kteří neumějí říct, co chtějí, je to těžké – nakonec jsou nespokojení a vzbouří se! Tak čekají na anglicky mluvící šéfovou. Šikmou ofinu, kterou jsem chtěla, mi sice ostříhali, ale potom si mě paní s nůžkami v ruce prohlížela v zrcadle nějak smutně. Mně se to líbilo! A má prosba, jestli bych mohla dostat sáček, abych si pár pramenů mohla vzít s sebou domů, ji pořádně udivila.

První experiment s henna barvou byl taky malé dobrodružství. A mé vlasy nebyly pak zrzavé, ale oranžové. Ale mezitím se mi ten veverčí vzhled začal docela dost líbit.

Krátce před Vánocemi se konal další pokus. Annika musela využít všechen svůj přesvědčovací talent, aby ji kadeřnice ostříhala na krátko. Později se jí dostalo lichotky „Ty jsi hezký kluk!“. A já jsem si s sebou tentokrát jednoduše vzala fotku. Okay, na té byla Keira Knightley, ale přinejmenším přibližně ten účes, který jsem si představovala. Bohužel se přesto zase rozvinula diskuze.

Dozvěděla jsem se, že německé „Bob“ se česky nazývá „mikádo“ a kadeřnice se od šéfky dozvěděla, že je rozdíl mezi „anglickým mikádem“ a „normálním mikádem“. Potom měli všichni špatnou náladu a mé vlasy byly s vyčerpaným „Je pátek!!!“ ustřihnuty jenom rovně.

Nevím proč, ale nějak je mi tohle kadeřnictví pořád sympatické, a kdybych chtěla vlasy ještě kratší, znovu bych absolvovala tohle dobrodružství.

 

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy