UFO ve městě?

[Blog 02]

Přiletělo UFO? Přes víkend zpustošilo celé město? A teď se zase vrací zpět? Nechalo zde jen hromadu kamení a ostré světlo?

Ne, to je jen Riegrova ulice při východu slunce v půl osmé v neděli ráno! Už tak brzo jsme byli minulý víkend na nohou (resp. v mém případě na noze), abychom v rámci Čojč semináře CheckCzech2 pomocí improvizovaného divadla zlepšili naše mezery v češtině. Díky klokanovi na náměstí, stupňovanému ohňostroji a tajemné podpoře při kontrole jízdenek jsme měli – i přes tuto denní dobu – vždycky něco pro zasmání. Kromě toho Vám odteď v češtině už mohu sdělit např. že, moje spolubydlící je na tučňáky, že DJ je bůh a babička má příliš mnoho jablek. To je docela něco!

Poslední dni jsem se belhala se třemi prohlídkovými skupinami okolo tajemných věcí na městském trhu, ale přesto jsem ještě neměla možnost něco (pro Vás a pro mě) vyzkoušet či ochutnat. Tak to tedy zůstane i nadále napínavé! Do příštího týdne!

PS: Pocítili jste také někdy nutkání letět tajně na Mars, dobře se k tomu nabízí nedělní ráno, v tu dobu Vás při tom (skoro) nikdo nezpozoruje. 

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy