V mrholení u táborového ohně

[Blog 04] Minulý týden jsem strávila v Lučanech nad Nisou v severních Čechách, kde jsem se s ostatními dobrovolníky zúčastnila semináře. My všichni jsme před několika týdny přijeli do Česka a během těchto posledních dní jsme byli psychicky zoceleni pro nadcházející rok. A samozřejmě opět vybaveni o trochu lepší znalostí češtiny. 
Byla jsem naprosto nadšená místní krajinou (snad proto, že se tolik podobá mému domovu…?) a listnatými stromy, které byly oděné ve svých podzimních barevných šatech.

Bylo jedno, zda svítilo slunce, padala mlha nebo déšť – my jsme byli venku v každém počasí a užívali si společně mnoho legrace v lese, na louce nebo u táborového ohně a zároveň jsme přemýšleli o našem dobrovolnickém roce a o sobě samotných.
Takže vlastně ani nevadilo, když sem tam vypadla elektřina, nebyla voda anebo horká čokoláda jednoduše jako horká čokoláda nechutnala (ano, to bylo velké téma!).
Byl to jeden velmi příjemný týden s báječnými lidmi, a kdo ví, třeba se s tou či onou osobou zde v mém blogu ještě setkáte…!

 

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy