V tramvaji

[Blog 10] Jak už jste si pravděpodobně všimli, mám tady v Plzni strašně ráda tramvaje. Žlutá barva, zvonek a ty nostalgické otřesy ...

A někdy tam zažiju opravdu velmi zajímavé věci.

Před pár týdny si na mě dokonce někdo lehnul. Nejpve jsem si myslela, že je tam málo místa, ale ne, prostě to udělal pro zábavu.

Nebo  minulý týden, když jsem byla ráno na cestě do kanceláře, slyšela jsem za sebou prapodivný zvuk. Něco na způsob hektického škrábání. U okna seděl muž a v ruce měl zrcadlo o velikosti knihy a holil si na sucho tvář.

A mimochodem kniha...možná mě to napadá jenom proto, že jsem knihkupec, ale....ještě jsem tu v tramvaji neviděla ani jednu jedinou elektronickou knihu. Jenom ty pravé. Takové ty se stránkami, které můžete uchopit, můžete si k nim přičichnout, půjčit je někomu nebo do nich psát.

Trošku strach jsem měla jen z mnoha hokejek, které se především večer rády kývají na ramenech ostatních.

A jedna věc mi velice imponovala – že je tady pro mladé lidi samozřejmostí pustit sednout starší cestující. To v Německu bohužel trošku vyšlo z módy. Ale teď se o to pokouším doma co možná nejvíc.

A čas od času se stane, že mladé dámy při kontrole jízdenek strčí kontrolorovi do ruky místo jízdenky rozkousané jablko.

Tak zase příště – pořád je co objevovat!

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy