Zažij.Plzeň.Activity

[Blog 06]

V posledních třech týdnech se toho stalo opravdu hodně!

Za prvé se konal náš workshop PhotoJam. Jsem stále ještě nadšená, kolik úžasných fotografií se vytvořilo. Samozřejmě že ne ode mě (já jsem vytvořila jen sem tam nějaký snímek), ale od našich účastníků! Zároveň jsem také poprvé měla návštěvu z domova, která se ohlásila velmi nečekaně. A taková překvapení potom udělají ještě mnohem větší radost! V rámci workshopu PhotoJam jsme se spojili s projektem KulturJam a strávili večer na opravdu úžasném, malém, jazzovém koncertu v čajovně U Pekla. Jak se ukázalo, někteří hudebníci by mohli nejen hrát, ale také vyprávět zábavné příběhy z jižního Vestfálska. :)

V dozvuku PhotoJamu přišly rovnou přípravy semináře pro průvodce. To byla skutečně tvořivá dílna a vy už se nyní můžete těšit na mnoho nových her a animací od průvodců. A mezi nimi samozřejmě také na nové tváře! Opravdu hodně zábavy jsme si užili při večerním programu s našimi „plzeňskými activitami“ (zkusili jste si někdy pantomimicky napodobit „Vlak za kulturou“?) a s plzeňskými osobnostmi.

A po mnoha takových událostech bylo tento víkend prostě načase udělat si dlouhou procházku a dát si rybízové svařené víno na vánočním trhu.

 

PS: Už jste zaregistrovali náš adventní kalendář? Každý den v něm zveřejníme tipy, jak strávit adventní čas v Plzni.

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pocházel z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy