Průvodci

"mladí lidé pro mladé lidi"

Poznejte město za pomoci mladých Plzeňanů, většinou studentů místní univerzity.

 

Ahojda, jmenuji se Mathilda a studuji němčinu a psychologii na FPE.
Zbožňuji poznávání nových lidí, divadlo a především cestování,
jsem tedy často pryč, ale když už jsem v Plzni, tak si jí naplno užívám,je to úžasné město s velkou budoucností a inspirativními lidmi
a proto také se ráda podílím na různých projektech, které toto město rozvíjí.

 

Ahoj všem plznichtivým poznavačům. Jmenuji se Martina, bydlím nedaleko Plzně a studuji němčinu a češtinu na pedagogické fakultě. Baví mě brázdění všech sjízdných i nesjízdných cyklostezek, týden co týden jsem věrnou divačkou klasických i alternativnách divadel. Baví  mě objevovat nová místa a to ať pěškobusem, na dvou (koloběžka), 4 (auto), nebo i 8 kolečkách (brusle). Netrpělivě vyhlížím jakékoliv kulturní akce, které by mohly zavánět přátelskými lidmi.

 

 

Ahoj, jmenuji se Lucie, studuji německý jazyk a geografii na pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V tomto městě zároveň také bydlím a mám toto město moc ráda. Většina návštěvníků má Plzeň spojenou především s pivem a proto bych Vám ji chtěla přiblížit i jako město se zajímavými památkami a zajímavou historií, jako město plné kultury a sportu. Jsem komunikativní a ráda poznávám nové lidi. Ráda cestuji, chodím do kina a provázení návštěvníků města se stalo mým velkým koníčkem. Těším se na Vás. Plzeň si spolu jistě užijeme.

 

Ahoj, jmenuji se Jana a zabývám se výukou němčiny a angličtiny v jazykových školách. Studuji výtvarnou výchovu a mám ráda divadlo. Prohlídky od Tandemu jsou skvělou příležitostí, jak skloubit jazyk, hru a možná i trochu umění, proto jsem ráda, že mohu být jejich součástí. Těším se, až přijedete do Plzně a společně se ji vydáme objevovat! :-)

 

 

Ahoj, jmenuji se Andrea a studuji němčinu a angličtinu na Západočeské univerzitě v Plzni. Ve svém volném čase ráda cestuji, maluji, čtu a chodím do přírody. Právě cestování mě přivedlo k myšlence dozvědět se něco víc o svém rodném městu - tím si ho dnes vážím více než kdykoliv jindy. Díky Zažij Plzeň! mohu předávat své znalosti dál, potkávat nové lidi a tak poznávat Plzeň zase v úplně jiném světle. A to mi dělá obrovskou radost. Těším se na Vás! :)

 

 

Ahoj všem, kteří přemýšlí nad návštěvou Plzně. Jmenuji se Verča a už 10 let žiji v Plzni. Ale své nezapomenutelně krásné dětství jsem prožila v malém městečku v Bavorsku. Studuji angličtinu a němčinu na Západočeské Univerzitě v Plzni. Často se mi lidé ptají, jestli se mi po Německu nestýská. "Skoro vůbec", odpovím. Jestli to nechápeš, zúčastni se nějaké z našich prohlídek, poté to pochopíš. Plzeň- město piva, loutkového divadla a kultury. Co více člověk potřebuje ke studentským létům?

 

A mnoho dalších :)

Víš, že...


- Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015

- věž katedrály sv. Bartoloměje je nejvyšší kostelní věží v České republice

- Karel Gott pochází z Plzně

- Plzeň má 12 partnerských měst

- Plzeň je univerzitní město s více než 17 000 studenty

- z Plzně pochází a dodnes se zde vaří pivo Pilsner Urquell

- v Plzni žil skladatel Bedřich Smetana

- je zde andělíček, který plní přání

 

Tandem  Západočeská univerzita v Plzni  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy