Představujeme se

TÝM ZAŽIJ PLZEŇ!


Jazyková animátorka

KATEŘINA BŘENDOVÁ

Plzeň mám ráda pro její jedinečnou atmosféru. Ani malá, ani obří, příjemně přátelská, ale ne dotěrná a za tím vším se pomalu vlní, jako její čtyři řeky, lehká vůně piva. 

Na pivo a jídlo doporučuju Pivstro! A kdyby měli náhodou plno, tak zkuste Lokál nebo Švejka, jsou hned za rohem. Na kávu pak skočte do Regnera, Orient Coffee nebo Papa Coffee.

 Na akce bych doporučila cokoliv v DEPO 2015 nebo Zach's Pub. Velmi kvalitní program nabízí i Stará synagoga.
Vztah k němčině a Německu jsem si tvořila jako malá horko těžko a nakonec to bylo, jako všechny dobré věci, dílem náhody. Časem se to o hodně zlepšilo a dneska už si bez nich nedokážu svůj život představit, což dokazuje i to, že jsem studovala v Regensburgu Česko-německá studia.


lokální expertka

VERONIKA EDELOVÁ 

Verča prožila dětství v malém bavorském městečku, ale už pěknou řádku let žije v Plzni, kde i vystudovala angličtinu a němčinu na univerzitě.
"Často se mě lide ptají, jestli se mi po Německu nestýská. Skoro vůbec! Jestli to nechápeš, přijeď si vyzkoušet prohlídky Zažij Plzeň!:  Ukážeme ti město piva i kultury. Co víc by si student mohl přát?"

LUCIE SMOLKOVÁ

"Většina návštěvníků má Plzeň spojenou především s pivem, a proto bych vám ji chtěla představit i jako město se zajímavými památkami a historií, jako město plné kultury a sportu. Plzeň mám ráda. Vystudovala jsem tu a také tu žiju. Provádění po městě se navíc stalo mým velkým koníčkem. Těším se na vás. Myslím, že si Plzeň užijete!"

jazyková animátorka

MARTINA MATĚJKOVÁ

Martina má ráda Plzeň a plzeňskou kulturu. Hlavně divadlo.  A baví ji objevovat nová místa na koloběžce, na kole, pěšky i na bruslích, takže zná skvěle nejen centrum, ale i širší okolí. Navíc je jednou z našich nejzkušenějších a nejkreativnějších animátorek. 




Projekt Zažij Plzeň! / Erlebe Pilsen! je Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem realizován od roku 2012. Od počátku fungování si klade za cíl doprovázení českých, německých a smíšených česko-německých skupin při návštěvě západočeské metropole.

Zažij Plzeň! / Erlebe Pilsen! nabízí ojedinělý interaktivní program zaměřený na kulturu, historii, jazykové aktivity a hry.

Hlavní myšlenkou je odklon od běžné turistické prohlídky a představení Plzně zábavnou a poutavou formou za pomoci participace mladých Plzeňanů, většinou studentů místní univerzity. České a německé skupiny z řad škol, spolků a veřejnosti poznávají město zapojením nejrůznějších úkolů a her a zároveň se prostřednictvím prvků jazykové animace seznamují se základy jazyka svého souseda.